Erbakan AKP’nin Anlamını Açıkladı

Erbakan AKP’nin Anlamını Açıkladı
11 Haziran 2007 15:52Necmettin Erbakan, eski talebelerini fena haşladı: “Ekmek için maya lazım; o da sizde yok. AKP ne demek biliyor musunuz?…”
Arka Kapıdan Kaçanlar Partisi: AKP

Eski Başbakan Necmettin Erbakan, Türkiye’nin tarihi bir noktada olduğunu ifade ederek, “22 Temmuz seçimleri bu sebepten dolayı Çanakkale Savaşı kadar, hatta ondan daha önemlidir” dedi.

Saadet Partisi’nin Ankara milletvekili adaylarının tanıtım töreninde partililere seslenen Erbakan, Türkiye’nin bugünkü milli gelirinin 400 milyar dolarının faiz ödemelerine gittiğini belirterek, “Üç sene sonra milli gelirin hepsi faizleri ödemeye yetmeyecektir. Çıkmaz bir sokağa girilmiştir, bu böyle gitmez” diye konuştu. Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diğer yandan manevi tahribat dayanılmaz boyutlara ulaştı. Şu AKP döneminde evladına Kur’an okutan babaya hapis cezası kanunu çıkartıldı. ‘Zina suç değildir’ diye kanun çıkartıldı. Esnafa kredi verileceğine, domuz çiftliğine kredi verildi. Bunun adı manevi felakettir, tahribattır. Yok olmaya götürülüyoruz.” AKP’lilere nasihat ettiğini de söyleyen Erbakan, “Dedim ki bak emperyalizmin üfürmesiyle, savuruntusuyla bu sandalyelere geldiniz. Kendinizden bilmeyin ha. Onlar sizi getirdi, uşak olarak kullanmak için. Ama ne yapalım ki siz bizim eski talebelerimizsiniz. AKP ne demek biliyor musunuz? Arka kapıdan kaçanlar partisi. Arka kapıdan kaçan hayırsız evlatlarsanız da bizim vecibemiz var. Bak yine nasihat ediyoruz. Ekmek için maya lazım maya. O maya sizde yok” dedi

Published in: on Haziran 11, 2007 at 4:05 pm  Yorum Yapın  

The URI to TrackBack this entry is: https://hayreddin.wordpress.com/2007/06/11/erbakan-akpnin-anlamini-acikladi/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: