ÖNCE MANEVİYAT

12.07.2007 16:27:23
ÖNCE MANEVİYAT

——————————————————————————–

Menfi değil müspet UNESCO

ESAM’ın konferansında konuşan Erbakan, Ahlak ve Maneviyat konusunda yapacaklarını anlattı. …

——————————————————————————–

ESAM’ın konferansında konuşan Erbakan, Ahlak ve Maneviyat konusunda yapacaklarını anlattı:

Manevi kalkınma hamlesini başlatacağız. Manevi ve Ahlaki Kalkınma Yasası çıkarılacak, buna aykırı faaliyetler yasal takibat altına alınacaktır. Bu yasa ile başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, Kültür Bakanlığı’na, Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı’na, İçişleri Bakanlığı’na, Diyanet İşleri Başkanlığı’na, TRT’ye, Çocuk Esirgeme Kurumu’na, Belediyelere, AA’na, göre görev, yetki ve sorumluluklar verilecektir. İkinci olarak eğitim sistemini değiştireceğiz. Bütün okul kitaplarını yeniden yazacağız. Bunlar yanlış hazırlanmıştır.

Saadet Partisi eğitim sistemini muhtevası ile ders programları gerçek anlamda millileştirecek, milli bir muhtevaya kavuşturulacaktır. Çocukların yetişmelerinde en önemli hususlardan birisi de idealize ettikleri ve özendikleri şahsiyetlerdir. Bu sebeple, Tarihimizdeki büyük şahsiyetlerin (Alparslan, Fatih Sultan Mehmet, Selahattin Eyyubi gibi) örnek gösterilerek özendirilmesi, onların yetiştirilmesinde önemlidir. Güzel ahlak sahibi olmaları için ilim ve gönül insanlarının (Yunus Emre, Mevlana, İmam Gazali, M. Akif gibi) gençlere tanıtılmasına, sevdirilmesine ve özendirilmesine çalışacaktır. Gençlere ‘Milli Tarih Şuuru’ aşılanacaktır.

Öğretmenlerin yaşayış, davranış ve görüntüleri ile öğrencilere örnek olması çok önemlidir. Bu nedenle öğretmenlerin hem iyi yetiştirilmesi hem de sosyal haklar açısından desteklenmesi zorunludur. Saadet Partisi öğretmenlerin geçimlerini sağlamak için ikinci bir ek işte çalışmak zorunda kalmalarına gerek bırakmayacak bir ücret politikası ile eğitim camiasına darbelenen saygınlığını iade edecek. Okul önlerindeki uyuşturucu satışları vb. faaliyetler engellenecek, çeteleşmeleri önleyecek tedbirler alacak ve kolluk kuvvetlerini bu maksatla takviye edeceğiz.. Bununla mücadele için özel timler kuracağız. İnternet kafeleri sıkı bir denetim altına alacağız.

Köprü altı çocuklarına, evden kaçan ve kimsesiz çocuklara sahip çıkacak, onların en iyi şekilde, manevi değerlere sahip olarak yetişmelerine çalışacak, bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığı devreye sokacağız. Çocukların bencillik duygularından kurtulmalarına, paylaşmayı benimsemelerine ve başkalarına yardımcı olma hasleti kazanmalarına çalışacağız. Onlara İslam ahlakını öğreteceğiz.

Din eğitimi önündeki engeller kaldıracağız. Anayasal bir mecburiyet olan ‘din ve ahlak derslerinin’ kalitesi ve ders saatleri artıracağız. Bu derslerin, ehil, özellikle, ilahiyat mezunu öğretmenler tarafından verilmesi sağlayacağız. Çocuklara manevi ölçüler verilecek, başkalarına, topluma faydalı olma arzusu aşılanacaktır.

İmam Hatip Liselerinin orta kısımları yeniden açılacaktır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin Kur’an öğrenmesini engelleyen uygulamalara derhal son verilecektir. Bu konuda devlet değil, çocuk velileri karar verme hakkına sahiptirler. Kur’an kurslarını engelleyen hükümler kaldırılacaktır. Kur’an Kurslarının yaygınlaşmasını önleyici uygulamalardan vazgeçilecek aksine teşvik edilecektir. Eğitim kurumlarının ilk kademesinden başlayarak orta öğretimin sonuna kadar tüm okullarda seçmeli Kuran dersi konulacaktır.

İnanç ve düşünce özgürlüğü en kâmil anlamda tesis edilecektir. Düşünceyi açıklama, örgütlenme, öğrenim ve öğretim hakkı ve inanç ve düşüncesinin ön gördüğü şekilde yaşamayı sağlayacağız. Saadet Partisi laikliğin inanç ve düşünce özgürlüğüne karşı bir baskı aracına dönüştürülmesine izin vermeyecektir. Anti demokratik kılık – kıyafet uygulamalarına son verilecektir. Düşünce ve inanç hürriyeti teminat altına alınacak. Halkın inançlarına baskı olarak uygulanan, inanç hürriyetini hiçe sayan laiklik uygulamalarından vazgeçilecektir. Laiklik, diğer anayasal hakları zedelemeyecek, evrensel insan hakları çerçevesinde, keyfiliğe fırsat vermeyecek tarzda tarif edilecek ve uygulanacaktır. Böylece güdümlü demokrasiden, gerçek demokrasiye geçilecek, halk iradesine ters düşen uygulamalara son verilecek, fikir ve inanç hürriyeti gerçek manada sağlanacaktır.

Aile yapımız korunacaktır. Ahlaki ve manevi tahribatın önlenmesinde ilk hedef ‘Ailenin korunmasıdır’ Aile toplumun nüvesi, en küçük organı, temel taşıdır. Ailenin korunması Anayasal bir zorunluluktur. Bu maksat için Milli Güvenlik Kurulu gibi “Kadın, Aile ve Çocuğu Koruma Yüksek Kurulu” kurulacaktır. Bu kurul medyayı kontrol edecek ve zararlı yayınları durduracak. Aile hayatını menfi olarak etkileyen, aileyi ve manevi değerleri tahrip eden TV programları ve filmlere karşı gerekli her türlü tedbir alınacaktır. Ailenin sağlam temeller üzerine inşa edilmesini sağlayacak. Eşlerin birbirlerine karşı vazife ve sorumlulukları öğretilecek. Evlenme kolaylaştırılacak ve yaygınlaştırılacak. Gerektiğinde evlenen çiftlere maddi destek sağlanacak; aileyi güçlendirecek tedbirler alınacak bu amaçla projeler hazırlanıp uygulamaya konulacaktır. Zina tekrar suç kapsamına alınacaktır. Ailenin kültür değerlerinin yükseltilmesi için okul – aile yakınlaşması sağlanacaktır. Gençliğe sahip çıkılması, ailenin ve toplumun korunması, onların manevi değerlere sahip nesiller olarak yetişmeleri ile mümkündür.

Medyanın etkisi çok mühimdir. Görsel ve yazılı medya her türlü tahribatı yapmaktadır. Bunlar engellenecektir. Basın özgürlüğü başka şey ahlak tahribatı başka şeydir. Milli, manevi, ahlaki, kültürel ve tarihi değerlerimizi genç kuşaklara aktaracak film çalışmaları desteklenecek, senaristler bu alanda eser vermeye özendirilecektir. Bu amaçla yarışmalar açılacak ve dereceye giren eserlere ödüller verilecektir.

Sivil toplum örgütleri vakıf ve dernekler desteklenecektir. Böylece manevi kalkınma halkla beraber gerçekleştirilmiş olacak. Bunun yanında menfi UNESCO yerine, müspet UNESCO kuracağız. Böylece dünyada da ahlakı korumuş olacağız. Türkiye’de korumuş olmak yetmez.

Şimdi konferansımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. 22 Temmuz’da Fatih Sultan Fatih’i mi seçeceksiniz, yoksa Tayyo 2’yi mi seçeceksiniz? Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya ancak Milli Görüş’le olur. 22 Temmuz’da harakiri yapmayacağız. Yeniden AKP’yi işbaşına getirip ülkeyi işgal ettirmeyeceğiz. 22 Temmuz’da kireç suyu içmeyeceğiz. Ya Rabbi sen 22 Temmuz’u Türkiye ve dünya için kurtuluş günü yap. Bizlere bu tarihi dönüm noktasında üzerimizdeki veballerinden dolayı en güzel şekilde çalışmayı nasip et. 22 Temmuz’u Saadet Partisi’nin zaferiyle sonuçlandır.

Reklamlar
Published in: on Temmuz 12, 2007 at 6:44 pm  Yorum Yapın  

The URI to TrackBack this entry is: https://hayreddin.wordpress.com/2007/07/12/once-maneviyat/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: